« Wróć do listy subkont
Szymonek Mazur

#88 Szymonek Mazur

Rok urodzenia: 2013

Miejscowość: Łódź

Schorzenie: Mózgowe Porażenie Dziecięce

Szymonek ma 5,5 roku i jest wesołym, pogodnym i dzielnym chłopcem. Urodził się 24.06.2013 jako zdrowe dziecko. Po ukończeniu drugiego miesiąca życia pojawiły się pierwsze niepokojące objawy świadczące o tym, że coś jest nie w porządku. Rozpoczęły się badania i liczne hospitalizacje. W ich wyniku po dwóch latach postawiono diagnozę Mózgowego Porażenia Dziecięcego o typie ataktycznym. Głównym problemem z którym Szymuś się zmaga na co dzień jest zakłócona koordynacja ruchowa, zaburzenia równowagi i chodu, obniżone napięcie mięśniowe. W konsekwencji tych kłopotów Szymonek często się przewraca, nie zauważa przedmiotów, potyka się, chodzi tzw. chodem marynarza. Dodatkowo ma dużą wadę wzroku co również wpływa na jego zdolności motoryczne. Niestety diagnoza ta nie jest ostateczną i jedyną (diagnozowany obecnie w kierunku chorób metabolicznych i genetycznych).

Do właściwego funkcjonowania potrzebuje codziennej rehabilitacji, zaopatrzenia ortopedycznego i pomocy wielu terapeutów min. logopedy, pedagoga, psychologa, terapeutów SI, a także stałej pomocy ze strony neurologa, okulisty, gastrologa, ortopedy. Niestety większość z opisanych działań, które podejmujemy dla Szymonka jest realizowana z naszych prywatnych środków i jest bardzo kosztowna.

Dlatego zwracamy się do tych z Państwa, których poruszyła historia Szymonka o wsparcie poprzez przekazanie 1% swojego podatku na rzecz naszego dziecka aby móc uczynić jego dzieciństwo szczęśliwszym i bardziej samodzielnym w przyszłości.

Aby to uczynić prosimy wpisać w PIT nr KRS 0000161880 cel szczegółowy: #88 Szymonek Mazur.

Dziękujemy za każdy odruch Państwa serca.

Rodzice Szymonka

W rubryce
CEL SZCZEGÓŁOWY
wpisz:
#88 Szymonek Mazur
WYPEŁNIJ FORMULARZ

kod kontakt

SZYBKI KONTAKT

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat"
ul. Żabia 10/12
91-457 Łódź
e-mail: biuro@subkonto.org
tel. +48 640 67 03

KRS 0000161880


Nr konta: Bank Pekao 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

Fundacja „Kolorowy Świat” opiekuje się maluchami, które tuż po narodzinach ciężko doświadczył los. Każdego miesiąca kolorujemy świat 400 dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. Ponad 100 z nich przygotowujemy do samodzielnego życia w Kolorowym Przedszkolu i Szkole. To z myślą o nich i innych niepełnosprawnych dzieciach stworzyliśmy portal do obsługi subkont.Autorem programu PIT FORMAT 2019 jest Biuro Informatyki Stosowanej (www.programy-format.pl).

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.Copyright © 2015 kolorowyswiat.org
strony internetowe łódź