« Wróć do listy subkont
Laura Szałek

#67 Laura Szałek

Rok urodzenia: 2015

Schorzenie: Inne

Laura urodziła się w 30 tygodniu ciąży z wagą 1100 g…

… w pierwszych minutach życia wymagała pomocy respiratora. Podczas 2 miesięcznego pobytu na oddziale intensywnej opieki medycznej u małej Laury rozpoznano: narastającą niewydolność oddechową , stwierdzono RDS. Została zaintubowana i przez 1,5 miesiąca była wspomagana oddechowo.

Obecnie Laura ma opóźnienie etapów rozwoju fizjologicznego oraz brak oczekiwanego prawidłowego rozwoju fizycznego (brak diagnozy). Laura ma również nieprawidłowe wyniki badań obrazowych czaszki i głowy (nieklasyfikowane) jak i również niedożywienie białkowo-energetyczne. Lekarze nie mogą znaleźć przyczyny wyżej wymienionych objawów, pomimo wykonaniu szeregu badań.

Cały czas szukamy najlepszych specjalistów, którzy mogą pomóc naszej córce. Obecnie wybieramy się do Warszawy do Centrum Zdrowia Dziecka, może tam znajdziemy pomoc? Mamy ogromną nadzieję, że nie będzie za późno i w porę będziemy mogli stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu aby pomóc naszej córce jak najszybciej stanąć na nóżkach.
Nie wiadomo co gorsze? Czy postawiona najgorsza diagnoza stanu zdrowia własnego dziecka czy niewiedza i ciągłe poszukiwanie przyczyny?

Jedno jest pewne Laura musi być rehabilitowana!

Kosztowne jedzenie, specjalistyczne mleko, wizyty u specjalistów, prywatna rehabilitacja kosztują nas bardzo wiele. Marzy nam się, abyśmy mogli wyjechać z Laurą na 3 tygodniowy turnus rehabilitacyjny (koszt ok. 4 000 zł), który z pewnością pomoże jej w stymulacji rozwoju. Jednym z punktów rehabilitacji jest również zakup kosztownego kombinezonu, który wspomaga napięcie mięśniowe. Chcemy zrobić wszystko, aby nasza mała, upragniona dziewczynka była zdrowym i szczęśliwym dzieckiem.

Każdy rodzic wie, że nie ma nic cenniejszego od zdrowia dziecka.

Z góry dziękujemy Państwu za okazaną pomoc i zrozumienie.

Laura wraz z rodzicami

 

W rubryce
CEL SZCZEGÓŁOWY
wpisz:
#67 Laura Szałek
WYPEŁNIJ FORMULARZ

kod kontakt

SZYBKI KONTAKT

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat"
ul. Żabia 10/12
91-457 Łódź
e-mail: biuro@subkonto.org
tel. +48 640 67 03

KRS 0000161880


Nr konta: Bank Pekao 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

Fundacja „Kolorowy Świat” opiekuje się maluchami, które tuż po narodzinach ciężko doświadczył los. Każdego miesiąca kolorujemy świat 400 dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. Ponad 100 z nich przygotowujemy do samodzielnego życia w Kolorowym Przedszkolu i Szkole. To z myślą o nich i innych niepełnosprawnych dzieciach stworzyliśmy portal do obsługi subkont.Autorem programu PIT FORMAT 2019 jest Biuro Informatyki Stosowanej (www.programy-format.pl).

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.Copyright © 2015 kolorowyswiat.org
strony internetowe łódź