« Wróć do listy subkont
Ludwik Sławiński

#352 Ludwik Sławiński

Rok urodzenia: 2016

Miejscowość: Łódź

Schorzenie: Niepełnosprawność sprzężona

Ludwiś nie mówi. Nie kuca, nie skacze i nie posiada wielu innych, typowych dla 5-latka umiejętności.

Ma za to rodziców, którzy od pierwszych dni, gdy tylko usłyszeli jak wyjątkowe i trudne będą mieli rodzicielstwo, walczą o każdy jego krok.

Osób o tak rzadkim błędzie w genotypie, jest na świecie zaledwie 170. Trudności, z którymi borykamy się na codzień są niczym, wobec naszego przerażenia związanego z brakiem wiedzy medycznej na temat rozwoju i życia osób z tą samą, ultrarzadką chorobą, która dotknęła naszego synka.

Na codzień, Ludwik pozostaje pod opieką Fundacji Kolorowy Świat, której specjaliści dokładają wszelkich starań by jego rozwój szedł w dobrym kierunku. Robimy małe kroki, ale zaburzenia, które pojawiają się u Ludwisia skutecznie je wydłużają. Oprócz ogólnego opóźnienia psychoruchowego, Ludwik boryka się z zaburzeniami mózgu, widzenia (nie widzi w 3D, ma dwa rodzaje zeza), obniżonym napięciem mięśni, z którym walczymy od pierwszych dni jego życia, padaczką i niektórymi cechami ze spektrum autyzmu. Wszystkie diagnozy postawione zostały w czasie hospitalizacji, badań i wielogodzinnych obserwacji prowadzonych przez lekarzy wszelkich specjalizacji.

W ciągu swojego 5-letniego życia Ludwiś pokazał nam jak silnym ale też wyjątkowo wrażliwym, jest chłopcem. Dla jego komfortu zrezygnowaliśmy ze spotkań w dużym gronie, wyjść w zatłoczone i głośne miejsca, sytuacji w których potencjalnie jest dużo, zupełnie niezależnych od nas zmiennych.

Cenimy sobie spokój, rutynę oraz bardzo subtelne i precyzyjne wsparcie obszarów, które wymagają największej pracy. Nasze wysiłki pochłaniają krocie, będziemy więc bardzo wdzięczni jeśli zechcecie nas wesprzeć i przekażecie na ten cel 1% swojego podatku. A jeśli kiedykolwiek spotkamy się w parku to Ludwiś na pewno przybije z Wami piątkę. To, czego nie można mu odmówić to wyjątkowy urok osobisty i chęć poznawania świata!

Wasze wsparcie będzie dla nas nieocenioną pomocą a dzięki zgromadzonym środkom zapewnimy Ludkowi dodatkowe godziny terapii logopedycznej, psychologicznej, behawioralnej, terapii integracji sensorycznej, fizjoterapii, terapii chodu, ręki i hipoterapii.

Dużo zdrowia,
Ewa i Przemek Sławińscy

W rubryce
CEL SZCZEGÓŁOWY
wpisz:
#352 Ludwik Sławiński
WYPEŁNIJ FORMULARZ

kod kontakt

SZYBKI KONTAKT

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat"
ul. Żabia 10/12
91-457 Łódź
e-mail: biuro@subkonto.org
tel. +48 640 67 03

KRS 0000161880


Nr konta: Bank Pekao 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

Fundacja „Kolorowy Świat” opiekuje się maluchami, które tuż po narodzinach ciężko doświadczył los. Każdego miesiąca kolorujemy świat 400 dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. Ponad 100 z nich przygotowujemy do samodzielnego życia w Kolorowym Przedszkolu i Szkole. To z myślą o nich i innych niepełnosprawnych dzieciach stworzyliśmy portal do obsługi subkont.Autorem programu PIT FORMAT 2022 jest Biuro Informatyki Stosowanej (www.programy-format.pl).

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.Copyright © 2015 kolorowyswiat.org
strony internetowe łódź