« Wróć do listy subkont
Ola Zapart

#195 Ola Zapart

Rok urodzenia: 2011

Miejscowość: Łódź

Schorzenie: Inne

Oleńka urodziła się w 38 tygodniu ciąży w CZMP. Wydawało się, że będzie wszystko w porządku, ale w drugiej dobie życia podczas badań okazało się, że jej poziom cukru we krwi wynosi zaledwie 35 i natychmiast zabrano ją na neonatologię. Lekarze myśleli, że to efekt mojej cukrzycy ciążowej, ale my rodzice podejrzewaliśmy, że nasza córeczka mogła odziedziczyc wystepujący w rodzinie hiperinsulinizm genetycznie uwarunkowany - przeciwieństwo cukrzycy. Nasze najgorsze przypuszczenia niestety się potwierdziły. Po 44 dniach spędzonych na neonatologii mogliśmy ją w końcu zabrać do domu. To był najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Od samego początku musiałam jej rozcieńczać lek sprowadzony z zagranicy, aby za bardzo nie spadał jej cukier oraz kuć ją w malutkie paluszki, a ona dzielnie to znosiła. Na początku Ola tylko odstawała pod względem ruchowym, słabiej się przekręcała, póżniej zaczła siadać, raczkować i chodzić. Dzięki intensywnej rehabilitacji zaczęła doganiać rówieśników. Jednocześnie zaczęły rozwijać się ogniska padaczkowe. Na początku były to tzw. wyłączenia, a z czasem typowe ataki padaczki. Utrzymująca się stale hipoglikemia spowodowała osłabienie mięśniowe i spowolnienie rozwoju psychoruchowego. Dzięki objęciu jej programem WWR oraz SI, Ola małymi krokami doganiała swoich rówieśników. Niestety jest to tylko program bezpłatny dla dzieci do lat 7 i obecnie jej już nie przysługuje. W międyczasie objawiła się alergia pokarmowa oraz AZS. Oleńka potrzebuje ciągłej rehabilitacji, bez niej jej nóżki i rączki nie bedą tak sprawne jak u innych dzieci, oraz leków i suplementów, a także pasków do glukometru i kosztownych sensorów specjalistycznych do mierzenia cukru, które przy jej chorobie nie są refundowane.

Jest pod opieką następujących specjalistów z CZMP i CZD: diabetolog, endokrynolog, neurolog, rehabilitant, ortopeda, alergolog, dermatolog, genetyk.

Ola wymaga całodobowej opieki. Z tego powodu pracuje tylko jeden z rodziców, gdyż drugi zajmuje się Olą i młodszym braciszkiem, który ma astmę oskrzelową. Nie jesteśmy w stanie z własnej kieszeni pokrywać kosztów ciągłej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne oraz kosztownych leków i sprzętu specjalistycznego, który jest jej niezbędny. Bedziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli zechca Państwo Nas wesprzeć swoimi wpłatami oraz 1% podatku.

Rodzice Oleńki.

W rubryce
CEL SZCZEGÓŁOWY
wpisz:
#195 Ola Zapart
WYPEŁNIJ FORMULARZ

kod kontakt

SZYBKI KONTAKT

Fundacja Pomocy Dzieciom "Kolorowy Świat"
ul. Żabia 10/12
91-457 Łódź
e-mail: biuro@subkonto.org
tel. +48 640 67 03

KRS 0000161880


Nr konta: Bank Pekao 76 1240 5527 1111 0010 6550 6010

Fundacja „Kolorowy Świat” opiekuje się maluchami, które tuż po narodzinach ciężko doświadczył los. Każdego miesiąca kolorujemy świat 400 dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi wadami rozwojowymi. Ponad 100 z nich przygotowujemy do samodzielnego życia w Kolorowym Przedszkolu i Szkole. To z myślą o nich i innych niepełnosprawnych dzieciach stworzyliśmy portal do obsługi subkont.Autorem programu PIT FORMAT 2019 jest Biuro Informatyki Stosowanej (www.programy-format.pl).

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.Copyright © 2015 kolorowyswiat.org
strony internetowe łódź